Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou náhrady zubů, jež jsou upevněny přímo do kosti. Zubní implantáty – jedná se o „hmoždinku“, na niž se po vhojení ( 2-3 měsíce ) připevňuje korunka, můstek či hybridní náhrada. Obavy z nepřijetí zubního implantátu tělem pacienta jsou většinou zbytečné – všeobecně se dosahuje 95% úspěšnost. Např. po vytržených zubech bývají podmínky většinou příznivé, zejména však v horní čelisti je před implantací často nutno upravit objem nebo kvalitu kosti (augmentace), poté vlastní implantace následuje zhruba za 4 – 6 měsíců. Určitou komplikací jsou celková onemocnění (cukrovka, nemoci imunitního systému, osteoporóza,…) Naopak v případě dobrých podmínek je možné zubní implantáty okamžitě zatížit a provizorní korunku nebo zubní můstek nasadit v den samotné implantace.
Při ztrátě více zubů je řešením použití částečných snímacích náhrad, jež jsou v dutině ústní přidržovány pomocí vlastních zubů a spon (většinou kovových). Ztrátu celého chrupu řešíme pomocí celkové zubní protézy. Tyto vyndavací náhrady však bývají mnohdy pacienty hůře snášeny (dávivý reflex, pohyblivost,…) a proto i zde jsou alternativou k jejich zhotovení zubní implantáty. Ty dovolují zhotovit protetickou práci „napevno“.

Zubní ozdoby

Šperk je aplikován pomocí adhesivní techniky na naleptanou sklovinu. Velikost leptané plochy musí být nepatrně větší než je velikost šperku. Proces lepení je naprosto nebolestivý, není třeba ani místní znecitlivění. Probíhá na suchém operačním poli v zubařském křesle. Zubař zároveň zhodnotí, zda je vybraný zub pro aplikaci šperku vhodný, případně doporučí jiný zub. Stojíte-li o perfektní úsměv, nechce si poradit při výběru šperku paní doktorkou.
Vice info »

Prevence


Prevence stojí na samém počátku vašeho zdravého chrupu. Rozlišujeme prevenci primární a sekundární.
Vice info »

Záchovná stomatologie

Zubní kaz

Jedná se o bakteriální onemocnění zubu. Vzniká v místech demineralizace skloviny, prostupuje do zuboviny a šíří se dále k zubní dřeni. Rozlišujeme:

Kaz iniciální

Iniciální kaz

Začínající kaz postihuje pouze sklovinu. Jedná se o demineralizovanou lézi, která je schopná za příznivých podmínek (vynikající hygiena a přísun fluoru) se zhojit, tedy remineralizovat.
Vice info »

Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků

Z důvodu zánětu nebo odumření zubní dřeně (nervu) či zánětu okolí kořene (váček) je pro dlouhodobé zachování zubu v ústech nezbytné provést ošetření kořenových kanálků. Někdy je tento výkon nutný i v případě broušení zubu, při kterém by mohlo dojít k narušení a pozdějšímu odumření nervu.

ošet-koř-kan1.jpg

Pokud by takto postižený zub nebyl ošetřen, je velmi pravděpodobné, že dříve nebo později o tento zub pacient přijde. Náhrada chybějícího zubu (můstek, implantát) je vždy mnohem náročnější (i finančně).
Vice info »

Dětská stomatologie


Budovat vzájemnou důvěru mezi lékařem a dítětem je možné a současně žádoucí již od prvního roku věku dítěte, kdy jsou prořezané první mléčné zuby.
Vice info »

Dentální hygiena a Bělení zubů

Dentální hygiena

Vice info »

 

 

Paradentóza

Paradentóza (také parodontitida nebo parodontóza) je zubní onemocnění tkáně, které se projevuje v okolí zubů. Nejčastěji postihuje dáseň (zánět dásní), podkladovou kost dásňového výběžku i celý závěsný vazivový zubní aparát. Parodont jsou tkáně, které upevňují zub v čelisti, odtud pochází název nemoci.
Vice info »

Kompozitní čep, dostavba a korunka

ošet-koř-kan5.jpg

Ve většině případů (stoličky, třenové zuby) se zub musí dostavět, případně vyztužit čepem a opatřit zubní korunkou, jinak by hrozilo prasknutí a následná extrakce zubu . U předních zubů většinou stačí zhotovit výplň nebo dostavbu z fotokompozitního materiálu.
Vice info »

  • Našimi partnery jsou: