Дентальная гигиена и отбеливание зубов

Dentální hygiena


Dentální hygiena jako samostatný obor je velkým přínosem pro moderní stomatologickou ordinaci. Díky dentální hygieně má stomatolog možnost se plně věnovat své odborné specializaci. Odstranění zubního kamene a plaku provádí dentální hygienistka, která Vás svou péčí zbaví projevů zánětu dásní a naučí Vás, jak o zuby pečovat doma.


Máte pocit, že je profesní ošetření dentální hygienistkou pro Vás zbytečné a že je nepotřebujete? Omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Vždyť je používáme denně a uznejte, že si tuto péči alespoň jednou za půl roku zaslouží! Navíc mnohdy stačí málo – odstranění pigmentací způsobených pitím kávy, koly, čaje či kouřením – a odcházíte spokojeni s úsměvem zářivějším!

Bělení zubů


Bělení zubů — jedná se o zesvětlující proces, jež by měl následovat až po dokonalém vyčištění zubů od všech pigmentací a zubního kamene. Je-li správně indikováno a neprovádí-li se příliš často, není tento zákrok pro zuby ničím škodlivým a poškozujícím. Bělení zubů se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem mladším 18 let nebo silným kuřákům. Zuby citlivé nebo poškozené kazem by měly být před procesem bělení ošetřeny. V případě zanedbání tohoto doporučení by mohla být procedura bolestna.

Ordinační bělen

Ordinační bělení zubů se provádí v zubní ordinaci a trvá 60 — 90 minut. Používají se bělící gely o koncentracích 20 — 35%. Tato koncentrace, v kombinaci s lampou, zaručuje rychlý výsledek. Gely se nanášejí na zuby ve 3 cyklech a bělící účinek je umocňěn osvitem lampou. Dásně jsou chráněny a otevřená ústa pomáhá pacientovi pohodlně udržet speciální nosič.